PERSONAL TRAINING

KİŞİSEL EĞİTİMİN AYRICALIKLARI

DOĞRU FORMU ÖĞRETMEK

Kişisel antrenörünüz, egzersizleri nasıl doğru ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceğiniz konusunda size rehberlik eder. Spor salonunda yeni iseniz veya ağırlık kaldırmaya yeni başlıyorsanız, egzersizleri nasıl yapacağınızı öğrenmek özellikle yararlı olabilir. İyi bir tekniğe sahip olmak, sakatlanma riskinizi düşürecektir. Hedeflenen kasları düzgün bir şekilde çalıştırmak ve gelişiminizi en üst düzeye çıkarmak için, antrenörünüz size iyi bir antrenman arkadaşı olacaktır.

GÖZÜ ÜSTÜNÜZDE

Tek başına çalışırken, duruşunuzu, pozisyonunuzu veya hareket aralığını nasıl ayarlamanız gerektiğini her zaman kestiremeyebilirsiniz. Kişisel antrenörler, eğitiminiz sırasında sizi izleyerek rehberlik eder ve hatalarınızı düzeltirler. Bu durum, sakatlanma riskini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur ve hedef kasları doğru şekilde çalıştırdığınızdan emin olmanızı sağlar.

DOĞRU BİLGİ PAYLAŞIMI

Kişisel antrenörler, antrenman türleri ve egzersizler konusunda zengin bilgi ve deneyime sahiptirler. Ayrıca daha sağlıklı bir hayat sürmek için günlük hayatınızda yapılabilecek değişiklikleri ele almanıza yardımcı olurlar. Fitness hedeflerinize ulaşmanızda size rehberlik ederek doğru yönlendirmelerde bulunur.

LİMİTLERİNİZİ ZORLAR

Kişisel antrenörler sağlık ve zindelik konusunda çok tutkuludur. Hedeflerinize ulaşmanız için size destek olurlar. Böylece potansiyelinizi ortaya çıkarmanız için size motive ederler. Ayrıca, kişisel antrenörünüzün takibi yorucu geçen günlerinizde bile antrenman disiplinini elden bırakmamaya sizi daha fazla teşvik edecektir.

SORUMLU OLUN

Yorgun düştüğümüz günlerde, basit mazeretlere sığınarak spor salonuna gitmekten vazgeçiyoruz. Gittikçe bu durum rutinimiz haline geliyor ve sporu bir alışkanlık haline getiremiyoruz. Ancak sağlıklı bir vücut ve iyi bir görünüm yalnızca antrenman disiplininden kopmamakla mümkün. Sizi bekleyen bir kişisel eğitmene sahip olmak, programınıza sadık kalmak konusunda çok daha motive edici olacaktır.

SİZE ÖZEL BİR EĞİTİM PROGRAMI SUNAR

Kişisel antrenörler, bir standart üyeliğin cevap veremediği ihtiyaçlarınızı karşılayan, yeteneklerinizi ve hedeflerinizi göz önünde bulunduran size özel bir eğitim programı oluşturacaklardır. Kişilerin hedefleri farklı olabileceği gibi (kilo kaybı, kas kazanımı, bölgesel sıkılaşma, kondisyon vs.) aynı antrenman ve beslenme modellerine verilen tepkiler de kişiden kişiye değişebilir. Bu sebeple tek boyutlu bir yaklaşım doğru değildir. Kişisel eğitmeniniz programınızı sizin ihtiyaçlarınıza göre izleyecek, uyarlayacak ve geliştirecektir. Modern antrenman tekniklerini uygulayarak en iyi sonucu alacaksınız.